+420 603 159 588 info@antuka.com

Výroba a složení

 

Vyrábíme pro vás tři druhy antuky na dvou antukových linkách, jako volně ložené nebo je pytlujeme na poloautomatickém pytlovacím zařízení.

Jedním z našich jednatelů je Ing. Jiří Tamáš, dlouholetý hráč tenisu, který má s výrobou antuky více než dvacetileté zkušenosti a vnáší do firmy své poznatky i jako uživatel.

Všechny antuky jsme z vlastního skladu schopni dodat v jakékoli roční době. Díky našim smluvním prodejcům pokrýváme potřeby zákazníků po celé České republice i na Slovensku.

 

Seznam prodejních míst

Kliknutím zobrazte naše prodejní místa po celé ČR

Jak správně vybrat antuku?

Antuka CS 1

Jde o běžnou antuku, která je vhodná pro jarní údržbu povrchů sportovišť (tenisových kurtů, atletických drah, volejbalových kurtů atd.) a pro opravy, při nichž se odstraňuje jen část staré antuky.

Je dostatečně jemná (veškerá antuka je přesáta přes síto 2 mm), takže nehrozí neřízený skluz tenisky po povrchu kurtu. Má do 25 % podílu zrn pod 0,05 mm a do 70 % podílu zrn pod 0,5 mm. Charakterizuje ji oproti antuce CP 05 nižší obsah prachového podílu (méně špiní ponožky).

Doplněním na starý povrch sportoviště, kde je již antuka hraním a povětrnostními vlivy částečně rozpadlá, vrací povrchu původní kvalitu, včetně řízeného skluzu tenisky po povrchu.

Nedoporučujeme používat ve vrstvě vyšší než 5 mm.

Antuka CP 05

Jde o velmi jemnou (prachovou) antuku se spojitou zrnitostí s obsahem minimálně 25 % podílu pod 0,05 mm a minimálně 70 % podílu pod 0,5 mm.

Je vhodná zvláště pro výstavbu zcela nových povrchů sportovišť (tenisových kurtů, atletických drah, volejbalových kurtů atd.) a pro jejich generální obnovu při které se odstraňuje stará antuka. I po vytvoření vrstvy nad 5 mm tvoří kompaktní povrch.

Není příliš vhodná pro běžnou údržbu starších povrchů sportovišť, kde vlivem používání a povětrnostních vlivů došlo již k rozpadu a zjemnění původní antuky.

Antuka CN 4

Jde o hrubou antuku (2–5 mm) zbavenou jemných podílů. V antuce CN 4 je maximálně 5 % podílu pod 2 mm a minimálně 80 % podílu pod 4 mm.

Používá se hlavně pro dekorační účely. Například vysypávání cest v parcích, vylehčení substrátů pro kaktusy, podestýlka domácím zvířatům (holubům, morčatům), úprava okolí hrobů atd.

Fotogalerie

Kvalita antuky a prohlášení o shodě

Dodržení stejné kvality antuky je naším prvořadým cílem. Proto vytváříme již ve výrobě předpoklady pro konstantní kvalitu našich výrobků. Z pohledu užitných vlastností antuky je rozhodující její zrnitost, z estetického hlediska je důležitá její stejná barva.

Proto dbáme již při ukládání střepů z cihel a pálených tašek na sklad na jejich promíchání. Při drcení a uložení drtě do velkoprostorového sila rovněž dojde k promíchání vstupní suroviny. K dalšímu promíchání dojde při uložení antuky do skladu a k poslednímu při nakládce volně ložené antuky na auta či do podavače pytlovací linky. Tímto několikanásobným promícháním během výroby je zajištěna jak stejnoměrná zrnitost, tak konstantní barevnost dodávky.

Všechny opotřebitelné části výrobního zařízení mající vliv na zrnitostní křivku (mlecí kladiva, mlecí desky, rošty a síta) pravidelně kontrolujeme a včas měníme.

Pod stálou kontrolou je i vlhkost mleté antuky a její zrnitost.

Certifikát
Příloha k certifikátu

Prohlášení o shodě

Antuka CS 1 – podniková norma

Antuka CP 05 – podniková norma

Antuka CN 4 – podniková norma

Kterou antuku jste si vybrali?

Volně ložená antuka

Volně loženou antuku u nás seženete ve všech třech námi vyráběných druzích: CS 1, CP 05 a CN 4. Po předchozí dohodě ji můžeme dovést až k vám.

Pytlovaná antuka

Pytlovaná antuka ve všech druzích je dodávána na nevratných paletách vždy po 30 kusech pytlů na paletě. Pytle jsou k sobě vzájemně fixovány smrštitelnou folií.

Antuka na hroby

Antuka na hroby se používá jako povrchová dekorativní drť. Nejčastěji využijete naši hrubou antuku CN 4, která opravdu zajímavě vypadá a jednoduše se udržuje.